SDWAN Çözümleri


SDWAN Çözümleri

SD-WAN nedir?

Software-Defined Wide Area Networking (SD-WAN), şube ağının merkezi olarak yönetilmesine olanak sağlayan ve uygulama tabanlı trafik mühendisliği sağlayan teknolojik altyapıdır. SD-WAN, WAN ağlarını sanallaştırarak optimum uygulama performansını yakalamak için kullanılan bir yöntemdir. Geleneksel WAN bağlantılarının aksine, SD-WAN yüksek network çevikliği ile birlikte hat maliyetlerinde tasarruf sağlar. Software-Defined WAN’ın temeli, network donanımı ve transmisyon karakteristiklerini, ağı kullanan uygulamalardan ayırarak soyutlaştıran Software-Defined Networking (SDN)’e dayanmaktadır.

SDN teknolojisinin geniş bir coğrafik alana ait ağ bağlantılarına uygulanması olarak tanımlanan SD-WAN, bir kuruma ait merkezlerin birbirine uçtan uca şifreleme tekniğiyle güvenli bir şekilde bağlanmasını sağlayarak internet bağlantı güvenliği ve iyileştirmelerini içermektedir. SD-WAN teknolojisi düşük maliyetli olması da avantajlarından biridir. Erişim altyapılarından maksimum oranda verim almak isteyen ve şubelerin trafiğini detaylı olarak denetlemek isteyen işletmeler için idealdir.

Müşterilerimizin SD-WAN teknolojisinin sunduğu avantajlardan faydalanmasını sağlamak için çözümler sunmaktayız.

Neden SD –WAN

– Şube ağ yapılarını basitleştirmek
– Mpls bağlantı maliyetlerini azaltmak
– Elfa olarak üzerimize düşen internet altyapısını belirleyip optimal Sd-Wan için en uyumlu cihazı belirleyip kullanmaktır.